Dodatkowo przypominamy o zasadach, których przestrzeganie zapewnia minimalny wymagany poziom bezpieczeństwa cybernetycznego.
Ochrona danych osobowych oraz finansowych. Nie należy podawać swoich danych na nieznanych stronach internetowych oraz przesyłać ich za pomocą popularnych komunikatorów lub mediów społecznościowych.
Zabezpieczenie urządzeń mobilnych. Laptopy, smartfony i tablety należy zabezpieczać przy pomocy PINu, odcisku palca lub innych metod oferowanych przez producentów urządzeń. Wskazane jest korzystanie z urządzeń znanych producentów, zapewniających ciągłe poprawki i aktualizacje do oficjalnego oprogramowania. Nie należy instalować aplikacji nieznanych producentów, bez autoryzacji sklepów z aplikacjami. Aplikacje nieznanych producentów mogą prowadzić do wycieku danych. Nie należy udostępnić swoich urządzeń mobilnych nieznanym osobą oraz pozostawiać ich bez osobistego nadzoru. Nie należy podłączać nieznanych nośników danych, które mogą zawierać zagrożenia w postaci szkodliwego oprogramowania.
Bezpieczne korzystanie z sieci Internet. Nie należy ujawniać swoich danych na stronach internetowych, jeśli nie jest to konsekwencją celowego działania użytkownika w procesie np. realizacji zamówienia.
Niebezpieczne jest logowanie się do systemów z danymi wrażliwymi za pomocą publicznych sieci Wi-Fi.
Dane logowania nie należy uzupełniać na stronach, które nie chronią ich w trakcie przesyłania do serwera – dane powinny być szyfrowane (https).
Nie należy otwierać wiadomości E-mail od nadawców nieznanych. Korespondencję, która wzbudza podejrzenia należy potwierdzać u źródła za pomocą innych kanałów komunikacji np. telefonicznie.